ARŞİV

EĞİTMENLER

 

EVA SVENSTEDT WARD

Senaryo Doktoru

Kanada Ulusal Tiyatro Okulu'ndan mezun oldu. Amsterdam'daki Binger Film Enstitüsü'nde Senaryo Yazımı, Stockholm Üniversitesi'nde Tiyatro Çalışmaları ve INSEAD İşletme Okulu'nda Örgütsel Psikoloji alanlarında yüksek lisans yaptı. İsveç’in kamu yayıncısı SVT’de yapımcı ve proje geliştirme yöneticisi olarak 15 yıl çalıştı. Stieg Larsson’un Ejderha Dövmeli Kız romanında uyarlama Emmy Ödülü kazanmış Milenyum Üçlemesi’nin senaryo ve öykü danışmanlığını yapan Eva,  Liza Marklun’un romanlarından uyarlanmış altı uzun metraj filmin senaryo editörlüğünü gerçekleştirdi. Stockholm’daki Torgh'taki Berghs İletişim Okulu’nda, Danimarka Film Okulu’nda, Moskova Kısa Film Forumu’nda ve Torino Film Lab’da senaryo dersleri vermektedir.

 

 

LAURA PIANI

Senaryo Doktoru

Paris ve Roma’daki sinema ve edebiyat çalışmalarının ardından meslek hayatına belgesel yönetmeni olarak başladı. Paris'te Conservatoire Européen d'Ecriture Audiovisuelle’de senaryo yazarlığı bölümünden 2011’de mezun oldu.  Fransa 2 için 6 bölümlük "Philarmonia" adlı dizi yazı. Fransa 3 için “Ronde de Nuit” adlı gerilim filmi, Arte için “Temps de Chien” adlı komedi filmini yazdı. Farklı prodüksiyon şirketleri için senaryo danışmanı olarak çalışmakta ve Paris'te CEEA'da ve l’ESRA'da senaryo yazarlığı dersleri vermektedir.

 

 

STEFANO TEALDI

Pitching Eğitmeni

Mimarlık bölümünden mezun oldu ve İtalya'da Politecnico di Torino'da görsel-işitsel yapım yönetmenliği yaptı. 1985'te Stefilm'i kurdu. Citizen Berlusconi, Vinylmania Char, No Man’s Island, The Queen Of Silence, In The Belly Of The City gibi belgesellerin yapımcılığını ve yönetmenliğini yaptı. EAVE mezunudur. Documentary in Europe, Zelig Film Okulu, Med Film Factory, Marché du Film Cannes gibi platformlarda eğitmenlik yapmaktadır.

 

 

Adres:

Turan Güneş Bulvarı
TRT Sitesi
C Blok 603
Or-An Ankara

İletişim

E-Posta:
12punto@trt.net.tr 

Telefon:
+90 (312) 463 46 40
+90 (312) 463 24 61