HAKKIMIZDA

12 PUNTO’DAKİ YENİLİKLER NELER?

USTAYA SAYGI TRT ORTAK YAPIM ÖDÜLÜ

ÖDÜL BU YIL NURİ BİLGE CEYLAN’IN YENİ FİLM PROJESİNE VERİLECEK

Bu yıl itibariyle her yıl Türk sinemasının ustalarından birine Ustaya Saygı TRT Ortak Yapım Ödülü verilecek. Ustaya Saygı TRT Ortak Yapım Ödülü’nün ilki yeni film projesi “Kuru Otlar Üstüne” için Türkiye’nin en önemli yönetmenlerinden Nuri Bilge Ceylan’a takdim edilecek.

 

TÜRK ORTAKLI ULUSLARARASI PROJELERE DESTEK

12 Punto bundan böyle ülke sınırlarını aşıyor ve Türk ortaklı uluslararası projeleri de destekliyor. Bu yıldan başlayarak, Türk yapımcıların ortak olduğu uluslararası projeler de 12 Punto’ya başvurabilecek.

 

TRT 2 KISA FİLM YAPIM ÖDÜLÜ

SEÇİLEN 12 KISA FİLM PROJESİ 12 MAYIS’TA AÇIKLANACAK

Bu yıl ilk kez 12 Punto TRT Senaryo Günleri’ne kısa film proje başvuruları da kabul edilecek. Senaryo aşamasındaki kısa film projelerinden 12’sine TRT 2 tarafından TRT 2 Kısa Film Yapım Ödülü verilecek. Seçilen 12 kısa film projesi 12 Mayıs 2020’de açıklanacak. Ödül kazanan kısa film projelerinin sahipleri senaryo geliştirme atölyelerine katılacak, çekimlerin tamamlanmasının ardından filmler TRT 2’de yayınlanacak. Kısa film projesi başvuru koşulları için lütfen tıklayınız.

 

12 PUNTO'DAKİ DİĞER ÖDÜLLER NELER?

 

TRT ORTAK YAPIM ÖDÜLÜ

12 Punto’da her yıl 12 finalist arasından 4’üne TRT Ortak Yapım Ödülü veriliyor. TRT Ortak Yapım Ödülü kazanan projeye TRT belirli bir finansal katkı ile, belirli pay ile ortak oluyor. Ortaklığın payı, miktarı; gişe gelirlerinin dağılımı; ücretsiz, paralı ve internet gösterim hakları TRT Ortak Yapım Ödülü alan projelerin nitelik ve ihtiyaçlarına göre belirleniyor.

 

TRT ÖN ALIM ÖDÜLÜ

12 Punto’da her yıl 12 finalist arasından 4’üne TRT Ön Alım Ödülü veriliyor. TRT Ön Alım Ödülü kazanan projenin ücretsiz tv (free tv) hakları belirli bir zaman için TRT tarafından satın alınıyor.

 

 

Adres:

Turan Güneş Bulvarı
TRT Sitesi
C Blok 603
Or-An Ankara

İletişim

E-Posta:
12punto@trt.net.tr 

Telefon:
+90 (312) 463 46 40
+90 (312) 463 24 61