ORTAK YAPIMLAR

2018

AHLAT AĞACI

 

Senaryo: Ebru Ceylan, Nuri Bilge Ceylan, Akın Aksu
Yapımcı: Zeynep Özbatur Atakan
Ortak Yapımcı: Jon Mankell, Alexandre Mallet-Guy, Fabian Gasmia, Stefan Kitanov, Labina Mitevska, Mirsad Purivatra, Anthony Muir, Thomas Eskilsson
Görüntü Yönetmeni: Gökhan Tiryaki
Kurgu: Nuri Bilge Ceylan
Sanat Yönetmeni: Meral Aktan

OYUNCULAR

Doğu Demirkol
Murat Cemcir
Bennu Yıldırımlar
Hazal Ergüçlü
Serkan Keskin
Tamer Levent
Akın Aksu
Öner Erkan
Ahmet Rıfat Sungar
Kubilay Tunçer
Kadir Çermik
Özay Fecht
Ercüment Balakoğlu

SİNOPSİS

Sinan oldum olası edebiyatla ilgili bir genç adamdır ve yazar olmak istemektedir. Anadolu'da doğduğu köye dönen genç adam kitabını bastıracak parayı bulmak için tüm enerjisini harcamaya başlar ancak babasının geçmişten kalan borçları başına dert olacaktır... Nuri Bilge Ceylan'ın sekizinci sinema filmi olan Ahlat Ağacı'nın yapımcılığının Türkiye ayağını Zeynep Özbatur Atakan üstleniyor.

 

GÜVERCİN HIRSIZLARI

 

Yönetmen: Osman Nail Doğan
Senaryo: Osman Nail Doğan, Samet Doğan
Müzik: Ali Saran
Yapımcı: Sinan Sertel, Turgay Şahin
Görüntü Yönetmeni: Mehmet Başbaran
Kurgu: Naim Kanat
Sanat Yönetmeni: Emel Erden
Cast Direktörü: Kutay Sandıkçı
Yapım Tasarım: Çağrı Aydın

OYUNCULAR

Seyit Nizam Yılmaz
Mert Buğra Tataroğlu
Gökhan Yıkılkan
Kutay Sandıkçı
Burçin Sezen

SİNOPSİS
Güvercin Hırsızları, çaldığı güvercinler ile arkadaşının hayalini gerçekleştirmeye çalışan genç bir delikanlının hikayesini anlatıyor. Mahmut, yaşlı babası ile birlikte Yozgat’ın bir ilçesinde yaşayan genç bir delikanlıdır. Büyük şehirlerin gürültüsünden, kaosundan yoksun olan ilçede herkesin tek uğraşı güvercinlerdir. İlçe sakinleri zamanlarının çocuğunu güvercinleri ile ilgilenip, onları beslemekle geçirir. Güvercinlerin güzelliği ve yetenekleri ile ilgilenen ahali, onları neredeyse bir araba fiyatına satmaya başlar. Güvercinleri çok seven ve geceleri arkadaşları ile birlikte güzel bulduğu güvercinleri çalan Mahmut’un en büyük hayali en iyi güvercinlere sahip olmaktır. Bir gün bir güvercininin kaçması Mahmut’un hayatını hiç beklenmedik bir şekilde değiştirir. Mahmut, güvercinini bir evin çatısına yuva yapmış olarak bulur. Bu sayede evin 8 yaşındaki oğlu İsmail ile tanışan Mahmut, artık güvercinleri yeni arkadaşının hayallerini gerçekleştirebilmek için çalar.

 

 

Adres:

Turan Güneş Bulvarı
TRT Sitesi
C Blok 603
Or-An Ankara

İletişim

E-Posta:
12punto@trt.net.tr 

Telefon:
+90 (312) 463 46 40
+90 (312) 463 24 61